Відбудова України Конопляними технологіями
Як конопляно-вапняним утеплювачем можна енергомодернізувати існуючі будівлі? Які види будівельних матеріалів з конопель вже використовують українці? Що ми пропонуємо і як реалізуємо це у відбудові житлового сектору в Україні? В цій статті спробуємо розкрити ці питання!
Внутрішнє та зовнішнє утеплення коноплями, енергомодернізація існуючого житла
Тут ми в деталях розглянемо технологію конопляного утеплення на прикладі вже існуючих кейсів в Україні та в інших країнах світу. Хто слідкує за нами більше року, бачили як ми впровадили внутрішнє утеплення коноплебетоном Hempire Mix старого цегляного будинку в с. Наварія, Львівська обл., хто чує вперше читай ці статті: Утеплення коноплями зсередини, воркшоп, та Утеплення коноплями зсередини, результати утеплення. На практиці, такою технологією вже декілька десятків років, утеплюють у Франції, і доволі успішно! Історичні будівлі постійно потребують нагляду як цінна спадщина, і французи вирішили це питання утепленням конопляно-вапняним утеплювачем зсередини, так як зовні 99% фасадів під забороною що до зміни архітектурної цілісності/композиції які перелічені в Списку ЮНЕСКО.
Такий тип утеплення забезпечує комфорт мешканцям та позитивно впливає на оточуючі матеріали, зберігає їх від надлишкової вологості, створює неможливі умови існування для різного роду шкідників які вже можуть жити в старих будівлях. Вапно діє як регулятор вологості завдяки своїй високій пористості та обмежує ризик капілярного підйому (вологи, що надходить із землі). Ще один важливий момент: якщо стіна з часом тріскається, то при контакті з повітрям вапно «карбонатизується», іншими словами стіна самовідновлюється!
Конопляні будівельні матеріали
Вже не новина, що конопляні матеріали стрімко зайшли в будівельний ринок! Українські виробники, переважно текстильної продукції, швидко підхопили тему з рулонним конопляним утеплювачем – конопляною ватою. Зараз вже існує декілька варіантів щільності, ширини рулонів та висоти шару. Серед призначень для використання рулонного конопляного утеплювача виділяються підлоги, перекриття та скатні покрівлі. Стіни можна утеплити як додатковий внутрішній шар, не хвилюючись про потрапляння в повітря шкідливих речовин – конопляна вата 100% екологічна! Але є і мінуси. На сьогодні поки що жодний виробник ековати не досягнув параметра негорючості, по причині небажання додавати не дуже дружніх до ЕКО – антипіренів. Але ведуться розробки, ми сподіваємось що незабаром на будівельному ринку зʼявиться повноцінний рулонний утеплювач з конопель, який відповість на запит покупців стосовно “класу негорючості” та екологічності.
Також ми повинні розповісти про конопляну підложку, яка може використовуватись в декількох напрямках, для створення додаткового шару утеплення або оздоблення. Цей продукт існував раніше за конопляну вату і був задіяний як Міжвінцевий утеплювач в деревʼяних будинках, переважно з масивного зрубу. Виконуючи роль ущільнювача між бревнами, сотні років цей продукт виглядав по різному, але завжди був з конопель або льону! Еволюція річ така, зараз ми вже маємо конопляну підложку під ламінат, підшивку (оббивку) стель та стін для естетичного вигляду, та купу фантазій дизайнерів у використанні для інтерʼєрів в екологічному стилі.
Коноплі відбудують Україну
2.5 роки HEMPBUD є частинкою великого комʼюніті по створенню та розповсюдженню конопляного будівництва в Україні. Ми працюємо над підвищенням фаховості в екобудівництві архітекторів, будівельників, дизайнерів впроваджуючи різні технології та техніки, що допомагають швидко оволодіти теоретичними та практичними знаннями. Разом з Hempire UA яка є виробником вʼяжучого для коноплебетону ми проводимо практичні семінари (воркшопи), де кожен зможе навчитись будувати конопляний будинок – самостійно!
Наш план такий. Залучити якомога більше людей в яких є бажання побудувати собі самому екологічний та енергоефективний будинок максимально використовуючи місцеві або українські будівельні матеріали. Тенденція найближчого майбутнього буде не дуже радісною, хлопці які вже вертаються з “війни” мають низку проблем з адаптацією в суспільстві. Після психологічної, медичної реабілітації треба всіх залучати до відбудови, на наш погляд – екобудівництво це про світлу енергію, це про добрих людей, це про корисні стосунки і вихід в баланс для тих, хто потребує цього як ліки.
Ми прямо зараз ведемо переговори з ветеранами, поки що з тими кого особисто знаємо, вони мають досвід у будівництві до 2022 і готові очолювати групи з охочих йти шляхом до відновлення себе та створення своєї оселі. Багато хто з ветеранів буде мати свою ділянку, мати землю для аграрних потреб, ми готові йти цим нелегким шляхом разом – сприяючи відновленню нашого українського суспільства, де всі будуть мати своє місце та призначення! Будемо вирощувати коноплі та будувати екологічне майбутнє – разом!