Hempcrete – це сучасний погляд на давню практику
Hempcrete – це сучасний погляд на давню практику. Це біокомпозит, що містить суміш конопляного костриці, і вапна, який використовується як матеріал для будівництва та ізоляції. Незважаючи на те, що коноплі використовували як будівельний матеріал з часів давньої Месопотамії (8000 р. до н.е.), сучасне використання було попереднім через її зв’язок з технічною коноплею. Однак низка переваг, які пропонує конопляний композит, особливо з екологічної точки зору, робить цей матеріал все більш затребуваним. Отже, давайте познайомимося з минулим, процесом та потенціалом конопляного композиту.
Конопля була однією з перших культурних рослин; воно було виявлено археологами на стоянках ранніх цивілізацій, і є свідчення того, що воно мало безліч застосувань, одним з яких було використання будівельного матеріалу. Розчин з конопель було виявлено на опорах мостів, побудованих Меровінгами в 6 столітті, на території сучасної Франції, а також добре відомо, що римляни використовували конопляне волокно для армування розчину у своїх будинках.
Після прибуття в Європу коноплі в основному використовувалися для виготовлення корабельних канатів та тканин: з цього матеріалу було зроблено навіть вітрила та канати кораблів Христофора Колумба. Так само перші книги після винаходу Гутенбергом друкарського верстата і багато картин Рембрандта і Ван Гога використовували конопляний папір і полотно.
В останньому випадку матеріал можна використовувати як термоакустичний ізолятор, подібно до скловатого або каменю, або в якості конопляного композиту, часто званого і Hempcrete. Для створення конопляного композиту використовується вогнища конопель, порошкоподібний вапняк і вода і змішуються до отримання густої пасти. В результаті хімічних реакцій між компонентами суміш скам’янює і стає легким, але міцним блоком. Для виготовлення стін суміш можна укладати у вигляді блоків, подрібнювати чи розливати у вигляді лінійних форм.
Інноваційність Hempcrete як будівельного матеріалу полягає у його функції багатофункціонального матеріалу. Він може повністю замінити мінеральні заповнювачі у звичайних бетонах, і історично його додавали до бетонів та будівельних розчинів, щоб уникнути втягування гіпсу або глиняної цегли. При затвердінні він утримує велику кількість повітря, а його щільність еквівалентна 15% щільності традиційного бетону, що робить його відмінним тепло- та звукоізолятором. Цікавою особливістю матеріалу є те, що він одночасно є хорошим утеплювачем і має високу теплову інерцію. Тобто, незважаючи на легкість та пористість, конопляний композит може швидко накопичувати енергію та поступово вивільняти її, що робить його ефективним для клімату з великими перепадами температури між днем та вночі. Він також має гарну вогнестійкість, нетоксичний і природно стійкий до плісняви та комах. Є навіть дослідження, що вказують на те, що Hempcrete є вуглецевим негативним матеріалом, який крім компенсації вуглецю, що виділяється при виробництві, фактично накопичує додатковий вуглець усередині самого матеріалу.
В даний час використання конопляного композиту також може збільшити вартість будівництва до 12%, однак, якби матеріал був доступнішим і доступнішим, вартість знизилася б.
Цей CO2 згодом зберігається у пінобетонних блоках після виготовлення та протягом усього терміну служби блоку, що робить його екологічно безпечним. Коноплі також потребують мало води для росту і тому не потребують штучного зрошення. Вона росте приблизно в 50 разів швидше, ніж дерево, і його також легко вирощувати органічно. Вона також у десять разів міцніша за традиційний бетон і вшість разів легша. Незважаючи на те, що він легкий і пористий, Hempcrete може швидко накопичувати енергію та поступово вивільняти її, що робить його ефективним для кліматичних умов із різкими перепадами температур між днем та вночі. Він також має гарну вогнестійкість, природно стійкий до плісняви і комах і може поглинати вологу так само, як деревина.
Один квадратний метр конопляного композиту може поглинути до 14 л води, яку можна скинути в землю або переробити. Інноваційність конопляного композиту як будівельного матеріалу полягає у його функції багатофункціональний матеріал. Він може повністю замінити мінеральні заповнювачі у звичайних бетонах, і історично його додавали до бетонів та будівельних розчинів, щоб уникнути втягування гіпсу або глиняної цегли. При затвердінні він утримує велику кількість повітря, а його щільність еквівалентна 15% щільності традиційного бетону, що робить його відмінним тепло- та звукоізолятором.
Цікавою особливістю матеріалу є те, що він одночасно є хорошим утеплювачем і має високу теплову інерцію. Тобто, незважаючи на легкість та пористість, конопляний композит може швидко накопичувати енергію та поступово вивільняти її, що робить його ефективним для клімату з великими перепадами температури між днем та вночі. Він також має гарну вогнестійкість, нетоксичний і природно стійкий до плісняви та комах.
В даний час найбільшим виробником конопель у світі є Китай, який вирощує понад 70% світового обсягу. Тим не менш, інші країни також мають відношення до світового виробництва конопель.
Дослідження, випробування та експерименти необхідні для того, щоб зробити цей перспективний матеріал більш популярним і дешевим для масового використання в будівництві. Можливо, одна з найдавніших рослин, що культивуються людством, може стати стійким та ефективним будівельним матеріалом майбутнього.